Çocuk ve Ebeveyn Danışmanlığı

Çocuk ve Ebeveyn Danışmanlığı

Çocukluk döneminde çocuğun içinde bulunduğu gelişim süreçlerinde ortaya çıkan sorunlara yönelik çözüm yollarinin farkinda olmak için çocuk ve ebeveyn danışmanlığı almak çocuğun saglıklı gelişimi için önemlidir. Çocuğun gelişim dönemlerinin farkinda olmak ebeveynin yaklaşım ve tutumlarını doğru yönlendirmesine yardımcı olur. Çocuğun yasadığı duygusal, davranişsal ve bilişsel problemlerle ilgili güçlüklerle başa çikabilmesi hedeflenir.

Bazen bu değerlendirmenin sonucunda kişiler başka bir uzmanlığa yönlendirilebilirler.

 

DANIŞMANLIK PLANI

 

 

Danışmanlık planı, kişinin (çocuğunuzun) kendine özgü sorunlarına, ihtiyaçlarına, beklentilerine, taleplerine ve kişilik özelliklerine göre şekillendirilir. Ancak yine de genel bir danışmanlık süreci üç asamadan oluşur.

 

İLK ASAMA

İlk olarak, çocuğunuzun güçlüğü anlamak için, ebeveyn ile görüşme  yapılmaktadır. Yaşadığın güçlüğü anlamak için bazen ilk görüşmeye çocuğunuzu da davet edebilir.

 

İKINCI ASAMA

 Ebeveynler olarak çocuğu görüşmelere götürecek. Bu görüşmede çocuk ve gözlemci ile ilk özel görüşmeleri olacak. ( Çocuğunuzun durumuna göre oyun terapisi modeli seçilir.)

 

ÜÇÜNCÜ AŞAMADA

 Görüşmeler sonrasında ebeveyn  ve danışmanla  beraber sana yardımcı olacak en iyi yolu planlar.

 

Merkezimizde çocukluk dönemi psikolojik danışmanlıkta 4 farklı danışmanlık yöntemi kullanılmaktadır. Kullanılan bu yöntemler gelen kişinin ihtiyacına göre, belirlenmektedir.

 

-----------------------------------------------------

Adres: Ferit Pasa Mah. Nisantas Sok. 18/A Selçuklu/KONYA

TEL: 0332 322 75 57 - 0544 943 42 00

-----------------------------------------------------

 

YUKARI
Aydınlatma Metni 'ni okudum, bilgi sahibiyim
RANDEVU AL 0332 322 75 57