SAS METODU

SAS METODU

Zorlayıcı hayat koşulları, beklenmedik nörolojik rahatsızlıklar, unutulamayan travmalar, geçmişinizde
yasadığınız kötü anılar, öfke problemleriniz, korkularınız, endişeleriniz ve daha nicesi...

Çoğu zaman bizi strese sokan, içine kapanık bireyler olmamıza neden olan birçok neden-sonuç ilişkisi yasayabiliyoruz. Hatta neredeyse hepimiz, bunları asmak yerine kaçıyor ve olabildiğince sıkıntılarımızı öteliyoruz.

Hayatınızda pozitif yönde fark yaratmaya ne dersiniz?

Uzmanlarımızın size özel olarak hazırlayacağı, kısa süreli fakat bir o kadar da etkili dinleti programları ile iyiye, güzele, olumluya doğru adim atacağınız  SAS METODU ile tanışın!

SAS METODU NEDIR?

Sinir bilim ve beyin plastisitesi alanlarında yapılan araştırmalara dayanarak
geliştirilen SAS Metodu; müziği, tonları ve konuşma seslerini kulaklıklar
aracılığı ile beynin iki yari küresi arasındaki iletişimi geliştirerek pozitif
değişimler yaratan bir yöntemdir. SAS; dikkat ve odaklanma sorunlarından
okuma ve yazma problemlerine, gelişimsel sorunlardan dil ve konuşma
becerilerine, is hayati stresinden yaratıcılık ve üretkenliğe, bilişsel gerilikten
nörolojik rehabilitasyona kadar birçok alanda kişide var olan potansiyeli
ortaya çıkararak, uluslararası yapısı sayesinde dünya çapında binlerce
kişinin hayatında pozitif değişimler yaratmakta.

NEDEN SAS METODU?
Danışan, sadece dinleyerek uygulanan SAS Metodu ile yorulmadan, keyif
alarak, herhangi bir yan etki görmeden kısa sürede etkili ve kalıcı sonuçlar
elde eder. SAS Metodu, bilimin yeniliklerini yakından takip eden dinamik
ekibiyle size özel hazırlanan dinleti programlarını kullanarak sahip olunan
potansiyeli ortaya çıkarır ve daha kaliteli bir yasam sunar.

 

SAS-Smart Beyin Eğitim Programı

3-18 yas arası çocukların öğrenme becerilerini ve akademik basarilerini destekleyen ve bireye özel tasarlanan bir beyin eğitim programıdır. Program çocukların dikkat, okuma yazma becerileri, motivasyon ve özgüven alanlarında fark yaratır.

İnsan beyni iki yari küreden oluşuyor ve bu iki yari küre temelde farklı görevlerden sorumlu oluyor.  Sol beyin daha çok mantık, plan, zaman gibi alanlarda uzmanken sağ beyin duygu, dürtü, hayal gücü gibi alanlardan sorumlu. Bu iki yari küreyi ise kopuş kallosum denilen ağ demeti bir köprü vazifesi görerek birbirine bağlıyor. Bu köprü, görevini tam olarak yapamadığı durumlarda davranışların kontrolünü sağlamak güçleşiyor. 

Böyle durumlarda ise çocuklarda davranış, dikkat ve dürtü sorunları ortaya çekiyor, sosyal çevreleri ile bir takım uyumsuzluklar yasamalarına ve okul hayatlarında ilerleme kaydedememelerine neden olabiliyor. 

SAS-Smart dinleti programı sesi kullanarak korpus kallosum dediğimiz köprüyü güçlendiriyor ve iki yari küre arasındaki bilgi alış verişini hızlandırıp, güçlendiriyor. Dinletilerin, beyindeki yari küreler arası iletişimi ve hareketi doğru etkilediğinde çocuklarda zaman yönetimi, planlama ve sorumluluk duygusunun geliştiği, dikkat sürelerinin arttığı ve kaygının azaldığı ve davranışlarını daha kontrol altına alabildikleri görülüyor. Çocuğunuzun okulda gösterdiği basarinin oranı, onun mevcut potansiyelini göstermez. Önemli olan her çocuğun içinde yatan sinirsiz potansiyeli ortaya çıkarmaktır. Bu nedenle, çocuğunun okul hayatında basarisiz sonuçlarla karşılaşan ebeveynler, strese girmeden önce; onun içindeki cevheri görebilmeli ve doğru bir şekilde aksiyon almalıdır. Her çocuk ayni değildir; evet ama her çocuğun içinde sinirsiz potansiyel vardır. SAS Smart dinleti programları, çocuğunuzun; sınav kaygısıyla bas etmesine, dikkatini derslere daha iyi verebilmesine ve duygu dünyasında sorunlarını yenmesine yardımcı olarak özgüvenini artırmayı hedefler.

SAS Smart dinletileri, nöroplastisite alanında yapılan araştırmalara dayanarak geliştirilmiş, ses ve müzik tabanlı programıdır. Temel amacı beynimizi daha etkin ve dengeli kullanabilmektir. Haliyle SAS Smart dinleti programını tamamlayan çocukların, beynin etkili ve dengeli bir şekilde çalışması sonucunda okul basarilerinde artist olduğu gözlemlenmiştir.

Peki, bir SAS-Smart Programı neleri içerir?

-Çocuğunuza özel tasarlanmış SAS-Smart Dinleti Seansları.

-Detaylı değerlendirme süreçleri.

-SAS Uzmanları ile aile destek görüşmeleri.

-İhtiyaca göre SAS Uzmanları ile bireysel görüşmeler ve çalışmalar.

-Ailenin izni ve onay doğrultusunda okul-öğretmen ziyaretleri ve görüşmeleri.

 

SAS - BOOST Beyin Eğitim Programı

SAS Boost dinleti programını tamamlayan kişilerde; dikkat dağınıklığından öğrenme güçlüğüne, davranış problemlerinden duygusal gelişime, dil ve konuşma sorunlarından okuma ve yazma gelişimine kadar farklı alanlarda çok kısa bir sürede olumlu yönde değişimler yaşandığı gözlemlenmiştir. Hepimiz biliyoruz ki; insanların olaylara karşı gösterdiği tepkiler, korkular ve rahatsız olma seviyeleri birbirinden farklıdır. Örneğin: Bazı kişiler saatlerce ayni yerde sıkılmadan, pozisyon değiştirmeden ayni şekilde oturabiliyorken bazı kişiler ise neredeyse 1 saat bile ayni ortamda sabit kalamazlar. Ya da, bazılarımız lunaparkta en ışıklı en hareketli oyuncaklara binmekten zevk alırken bazılarımıza atlı karıncaya binme düşüncesi korkunç gelebilir. Peki neden? Bunun altında yatan en temel neden, beynimizin duyu organları aracılığı ile aldığı bilgiyi farklı şekilde islemesinden geçiyor. Örneğin, duyusal islememede aşırı duyarlı bireyler; kıyafet kumaşlarının türünde fazlasıyla seçici olabilir veya çok yumuşak/çok sert yiyecekleri tüketmede rahatsız olup reddedebilirler. Duyusal islememe sorununa en çok da otizmli çocuklarda rastlarız. Otizmli çocuklar, duyusal girdilere karşı oldukça fazla hassasiyet gösterirler ve bu nedenle tepkileri bizlerden farklı olabilir. Örneğin:

- Kalabalık yerlerden ve yüksek sesten rahatsız olurlar 

- Normal seviyelerdeki sicaklik-sogukluk onlara çok fazla gelebilir. 

- Görsel uyaranlarının fazla olması nedeniyle, göz teması kurmazlar.

- Vücut farkındalıkları düşüktür ve dengede durmakta zorlanabilirler. 

- Kendi vücutlarını fark edebilmek için tekrarlayıcı hareketlerde (el çırpma, sallanma, zıplama) bulunabilirler.

SAS Boost dinleti programı, duyusal islememede zorluk çeken bireylerin beynindeki duyusal bilgileri, daha iyi filtrelemesi ve islememesi adına sesleri bir araç olarak kullanarak iki yari küre arasında daha etkili ve dengeli bir iletişim kurulmasına yardımcı olur.

SAS BALANCE Beyin Eğitim Programı

Hepimizin hayatında kötüye giden, istenilmeyen şeylerin yaşandığı zamanlar olmuştur. Bu olumsuz etkilerin sonucunda ise bireyler duygusal bozukluklar yasayabilirler. Ista bu noktada SAS-Balance Dinleti Programlarımız; sizin bu duygusal bozukluklar ile bas edebilmenizde yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Peki, SAS Balance dinleti programlarına ne zaman ihtiyaç duyarsanız?

-Her yeni güne mutsuz ve umutsuz uyanıyorsanız...

-Zevk aldığınız alışkanlarınız sizin için artık bir şey ifade etmiyorsa...

-Is, aile ve sosyal hayatınızda problemler yaşıyorsanız veya problem yasatan kişi olarak görülüyorsanız...

-Güne sıfır enerji ile başlayıp; yine sıfır enerji ile günü bitiriyorsanız...

-Uyku problemleri yaşıyorsanız...

-Yeme alışkanlıklarınız da istemsizce büyük değişiklikler olduysa...

İşte yukarıda saydığımız nedenlere benzer günlük rutininizdeki ani değişimler, SAS Balance Dinletilerine başlamak için uygunluk taşıdığınızı göstermekte. 

Hayat kalitenizi hızlıca düşüren duygusal bozukluklardan bir an önce çıkarak yaşamınızda pozitif yönde farklılıklar yaratmak istiyorsanız; size özel olarak hazırlayacağımız SAS Balance Dinleti Programını tanışmalısınız!

 

-----------------------------------------------------

Adres: Ferit Pasa Mah. Nisantaş Sok. 18/A Selçuklu/KONYA

TEL: 0332 322 75 57 - 0544 943 42 00

-----------------------------------------------------

 

YUKARI
Aydınlatma Metni 'ni okudum, bilgi sahibiyim
RANDEVU AL 0332 322 75 57