NEDEN DİYETİSYENE BAŞVURMALIYIZ?

NEDEN DİYETİSYENE BAŞVURMALIYIZ?

NEDEN DİYETİSYENE BAŞVURMALIYIZ?

  

 

 

NEDEN DİYETİSYENE BAŞVURMALIYIZ?

Diyetisyenin Rolü

Beslenme toplum sağlığında en önemli  faktörlerden biridir.Hayatın her anında doğumdan ölüme kadar ,düğünde ,ölümde ,kutlamada, korkuda , sevinçte yemek de beraberinde gelir. Bununla birlikte her anda yanımızda olması aslında en dikkat etmemiz gereken noktanın beslenme olduğunu bize gösterir. Hepimiz sağlıklı olmayı , görüntümüzün iyi olmasını ve hep aynı kalmayı isteriz ve bunun olması için asıl olan şeye beslenmeye ihtiyacımız var.Beslenme konusunda farklı yollar dener ve kendimize göre farklı yollar buluruz.Bazen işe yarar fakat bazen ne yapsam olmuyor çıkmazına gireriz.İşte bu noktada aslında uzmanla devam etmek mantıklı gelir.Farklı beslenme yolları denemek kişinin kendi vücuduna bilmeden zarar vermesine neden olmaktadır.

Diyetisyen bu noktada kişiye beslenmenin gerçeklerini öğretmek ve vücudun ihtiyaçlarına göre beslenmesi için yol gösterir. Kişinin sağlığı için gerekli olan beslenme tarzını öğreterek sürdürülebilir beslenmenin sağlanmasını amaçlar.

Ayrıca diyetisyenin en önemli görevlerinden biri olan  hastalıkların önlenmesinde beslenmeyi hastaya öğretmek ve hastalık sürecinde hastanın süreci beslenme yönünden yönetmesi için danışmanlık vermektir.

Diyetisyen size kilo almak ya da vermek için sadece program yazmaz , beslenmeyi öğretir , hastalıkların tedavisinde destekler  ve aslında size hayatınız boyunca sürdürülebilir beslenmeyi adapte eder.

Bu süreçte kendiniz farklı yollar denemek yerine bir diyetisyene başvurup hem süreci hem de sağlığınızı daha kaliteli yönetebilirsiniz.

 

 

Konya

Diyetisyen Hatice Altunsoy 

 

 

YUKARI
Aydınlatma Metni 'ni okudum, bilgi sahibiyim
RANDEVU AL 0332 322 75 57