Diyette Yapılan Yanlışlar

Diyette Yapılan Yanlışlar

Diyette Yapılan Yanlışlar

Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar

İnsanlar kilo aldığı dönemde aniden diyete baslar ve çoğu zamanda yarıda  birakirlar.Herseyi  yapıyorum ama kilo veremiyorum gibi cümleleri bu insanlarda çok duyariz.Peki, yaptığımız diyette doğru bildiğimiz, aslında yanlış olan ve kilo vermemizi engelleyen hatalar varsa bu hatalar neler?

-Bitki çayları zayıflatır düşüncesi  yanlıştır. Her bitki çayının vücuda farklı bir etkisi vardır. Bitki çayları tedavi etmez, vücudu destekler. İçeriğini bilmediğimiz ya da karışık bitki çaylarını tüketmemeliyiz.

-Zayıflatıcı besinler yoktur. Bir besin ile asla zayıflayamayız.

-Ekmek kilo aldırmaz. Aksine ekmek yemeğiniz zaman tahıl gruplarından tam olarak enerji alamazsınız ve kan şekeriniz çok çabuk düşer. Bundan dolayı daha çok acıkırsınız.

- Detox suları, uzman kontrolü dışında kullanilmamalidir.Kisi kendi sağlığı için kulaktan dolma bilgilerle kendisi detox diyetleri uygulamamalıdır.

-Şekeri keserseniz kilo vermezsiniz.Vücudun öncelikli enerji kaynağı sekerdir, bunu kestiğinizde vücut alınan her besini depolamak ister ve bu sürede aksine kilo alabilirsiniz.

-Aç kalmak zayıflatmaz, aksine uzun süren açlık metabolizmayı yavaşlatabilir.

-Diyet ürünlerinin kalorisi 0 değildir, istediğiniz kadar tüketmemelisiniz.

-Aç karna içilen limonlu su zayıflatmaz, sadece bağırsakları çeliştirir.

-Aksam saat 6’dan sonra yemek kilo aldırır düşüncesi yanlıştır. Aksam ile sabah arası süre uzundur ve bu süreçte aç kalmak metabolizmayı yavaşlatır.

-Zayıflamak için makarna,ekmek,pilavi günlük beslenmeden çıkarmak yanlistir.Vücuda düzenli karbonhidrat girmez ise sudan kilo verirsiniz, şişmanlığınızın nedeni olan yağ dokusu olduğu gibi yerinde kalir.Normal beslenmeye geçtiğinizde iki kat daha fazla kilo alırsınız.

Sağlığınızı kulaktan dolma bilgiler yerine bir uzmana emanet ettiğiniz taktirde hem daha sağlıklı hem de kalıcı kilo vermek daha keyifli olacaktır.

Diyetisyen Hatice Altunsoy

 

YUKARI
Aydınlatma Metni 'ni okudum, bilgi sahibiyim
RANDEVU AL 0332 322 75 57