Disleksi İle Nasil Mücadele Edilir?

Disleksi İle Nasil Mücadele Edilir?

Disleksi İle Nasil Mücadele Edilir?

Disleksi ya da bir diğer adıyla öğrenme güçlüğü yasayan çocuklar, okuma ve yazmayı öğrenme süreçlerinde, seslere karşılık gelen sembolleri yani harfleri, bu sesler ile esleyebilmekte bir takım zorluklar çekerler. 

Beynin iki yari küresi arasında gerçeklesen iletişimin yeterince etkin ve dengeli olmaması disleksili bireylerin  sembolleri doğru anlamlandırılamamasına neden olur.

Öğrenme güçlüğü yasayan çocukların,  eğitim hayatları boyunca maalesef ki içine kapanık, zaman zaman öğrenmeyi reddetme gibi tavırlar sergilediği gözlemlenmiştir.

SAS-Smart Dinleti Programları çerçevesinde öğrenme güçlüğü yasayan çocuklar için hazırlanan dinletiler, ses, müzik ve konuşma seslerini içeren günlük seanslardan oluşur. Disleksi bireyler için özel olarak hazırlanan SAS-Smart Dinleti Programları herhangi bir tıbbi ya da fiziki müdahale gerektirmez. Kulaklıklar aracılığıyla devam eden bu süreçte, bireyler sesleri doğru bir şekilde ayırt ederek, anlamlandırır. 

SAS Metodu kişiye özel hazırlanan ve beyne çift yönlü uyarım verilen bir dinleti metodudur. SAS Metodu klasik müzik ve konuşma seslerini kullanarak beyni geliştirmeyi amaçlar. Dünya genelinde kullanıcılardan alınan yorumlar doğrultusunda dikkati artırdığı, öğrenme ve algılamayı güçlendirdiği ayrıca kaygı, stres ve depresyon gibi problemlerde de pozitif yönde değişim al indiği gözlenmiştir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu metot online uygulama kolaylığı ile dünyanın her bölgesinde rahatlıkla kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. 

 

-----------------------------------------------------

Adres: Ferit Pasa Mah. Nisantaş Sok. 18/A Selçuklu/KONYA

TEL: 0332 322 75 57 - 0544 943 42 00

-----------------------------------------------------

konya disleksi, konya psikolog

 

YUKARI
Aydınlatma Metni 'ni okudum, bilgi sahibiyim
RANDEVU AL 0332 322 75 57