Nasıl Daha Dikkatli Olurum?

Nasıl Daha Dikkatli Olurum?

Nasıl Daha Dikkatli Olurum?

Dikkatli bir beyin; daha zinde, daha iyi kosantre olabilen bir beyindir. Konstrasyonumuz daha iyi olduğunda yaptığımız işe daha iyi odaklanıp daha başarılı oluruz. Ayrıca daha konsatre olduğumuzda  yapılan işi bitirme süremizde kısalır. Günümüzde konsantrasyonumuzu birden çok  faktör bozabilmektedir. Gün içinde yaşanılan olaylar, odaklanılan iş koşulları ve beslenme durumumuz gibi etkenler odaklanma durumunu daha da etkiler. Gün içerisinde yediğimiz besinlerden beynimizin etkinlendiğini hiç düşündük mü? Peki bu besinler neler?

Kakao

İçerisindeki kafein maddesinden dolayı uyanıklığı arttırıcı özelliği vardır. Kakao, stres azaltmaya yardımcı magnezyum içerip bu sayede mutluluk hormonu dediğimiz seratoninin salınımını uyarır. Böylece kendimizi iyi hissederek bulunulan şartlara daha iyi odaklanmamızı sağlar.

 

Yeşil Yapraklı Sebzeler

Antioksidanlardan zengin olan yeşil yapraklı sebzeler beyin çalışma gücünü arttırarak daha iyi bir hafıza , daha sağlıklı bir beyin için düzenli tüketilmesi gereken bir besindir.

 

Tam Tahıllar

Tam tahıllı besinler, kompleks şeker dediğimiz kan şekerinin dengelenmesini sağlayan ana maddeyi içerir.Beyin aktif çalışmak için düzenli şeker kullanır.Tam tahıllılar içeriği sayesinde kanda şekerin dengelenmesini sağlayarak beyne de düzenli şeker akışı sağlar.Bundan dolayı öğünlerimize tahıl gruplarını muhakkak ekleyelim.

 

Yeşil Çay 

Yeşil çay kafein içeriği sayesinde daha iyi odaklanmamızı sağlar ayrıca yeşil çayda bulunan teanin beyin aktivitelerini arttırarak aynı zamanda kafeinin vücudumuza daha yavaş etki etmesini sağlar.Böylece kafeinin hızlı etkisi azalarak daha zinde daha uyanık bir vücut  çalışmasını sağlar.

 

Balık

Yağ oranı yüksek balıklar omega-3 den zengindir.Omega-3  zihinsel performans arttırıcı etkisi olup özellikle unutkanlık, yorgunluk ve özellikle ruh durumu dalgalanmasında çok büyük etkisi vardır.

 

En önemlisi Su

Özellikle odaklanmaya çalışırken uykunuz geliyorsa ya da odaklanamıyorsanız yeterince su içmiyorsunuz demektir.Su, içerisindeki elektrolitler ve oksijen sayesinde tüm beyin fonksiyonlarının çalışması için enerji verir.Yapılan çalışmalarda hızlı düşünme, zihin açıklığı gibi durumlarda fazla su tüketiminin faydası kanıtlanmıştır.

 

-----------------------------------------------------

Adres: Ferit Paşa Mah. Nişantaş Sok. 18/A Selçuklu/KONYA

TEL: 0332 322 75 57 - 0544 943 42 00

-----------------------------------------------------

YUKARI
Aydınlatma Metni 'ni okudum, bilgi sahibiyim
RANDEVU AL 0332 322 75 57